Domov

brezdomci.jpgdogodki.jpgotroci_in_mladi.jpgprostovoljci.jpgstarsi.jpgvzd.jpg

Dnevni center za brezdomce

V dnevnem centru za brezdomce želimo ustvarjati dom, kjer je vsak lahko sprejet in najde pomoč za reševanje svojih težav.

   

V dopoldanskem času, po skupnem zajtrku, potekajo različne dejavnosti:

  • kuharske in ustvarjalne delavnice,
  • delovne in čistilne akcije,
  • igranje družabnih iger ipd.

Z njimi brezdomce spodbujamo k ustvarjalnosti, skupnemu delu in druženju. Veliko pečemo (kruh, piškote, sladice, itd.), kuhamo, vlagamo zelenjavo in sadje in pripravljamo različne jedi, kot so njoki, štruklji, cmoki, rezanci itd., Skupaj ustvarjamo, igramo družabne igre, pospravljamo ter s čistilnimi akcijami poskrbimo za čist in urejen dom.

V popoldanskem času brezdomcem nudimo:

  • obleko in obutev,
  • tuširanje in skrb za osebno higieno,
  • pranje oblačil in
  • osnovno zdravstveno oskrbo.

  

Vsak delovni dan skupaj pripravimo večerjo. Ob večerih gledamo informativne oddaje, spremljamo športna prvenstva, ob petkih pa imamo filmske večere. Tako skupaj ustvarjamo dom, v katerem lahko vsi rastemo, sklepamo nova prijateljstva in se imamo lepo.

V primeru stiske in različnih težav, se pogovarjamo in iščemo primerne rešitve. Brezdomcem največkrat pomagamo pri urejanju stalnega prebivališča, zdravstvenega zavarovanja, v primeru izgubljenih ali ukradenih dokumentov, stanovanjske in finančne stiske, opore pri zdravljenju odvisnosti idr.

Dnevni center za brezdomce je odprt vsak delovni dan, dopoldan od 8h do 11h in popoldan od 15h do 20h.

 

Kontakt:
Simona Stegne
Vodja programa Celostna pomoč brezdomnim
040 753 425
simona.stegne@drustvo-vzd.si